Jaki dysk SSD NVMe najlepszy do PlayStation 5

Dostępne 667 GB pamięci w premierowej wersji PlayStation 5 lub 842 GB w modelu SLIM na dane, może wydawać się niewystarczające, zwłaszcza gdy rozważy się rozmiar pojedynczych aktualizacji gier, które często zajmują dziesiątki gigabajtów. W obliczu takich realiów, poszukiwanie dodatkowego dysku do PS5 przestaje być luksusem, a staje się praktyczną koniecznością. Wybór odpowiedniego dysku SSD NVMe może jednak wydawać się skomplikowany. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań idealnego rozszerzenia dla swojej konsoli PS5, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Czy Naprawdę potrzebujesz dodatkowego dysku do PS5?

Współczesne gry wymagają coraz większej ilości miejsca na dyskach twardych. Niestety, PlayStation 5 nie oferuje możliwości wymiany wewnętrznego dysku twardego, jak miało to miejsce w poprzednich generacjach tej konsoli. W PS5 dysk SSD jest na stałe zintegrowany z płytą główną. Dodatkowo, PlayStation 5 dysponuje 825 GB przestrzeni na dysku, ale po zainstalowaniu systemu operacyjnego pozostaje użytkownikowi tylko 667 GB wolnej przestrzeni. Podobnie ma się sytuacja z modelem PS5 SLIM, który teoretycznie oferuje 1000 GB przestrzeni dyskowej, ale realnie dostępne dla użytkownika wolne miejsce wynosi 842 GB Czy to wystarczająca ilość? Cóż biorąc pod uwagę rozmiar niektórych gier na PS5, można stwierdzić, że przestrzeni jest definitywnie za mało. Przykładowo, oto ile miejsca zajmują niektóre popularne tytuły:
 • Call of Duty: Modern Warfare III ~ 234 GB
 • Cyberpunk 2077 ~ 158 GB
 • Call Of Duty: Black Ops Cold War + Warzone ~ 225 GB
 • Spider-Man 2 ~ 98 GB
 • Alan Wake 2 ~ 80 GB
 • Ghost of Tsushima: Director’s Cut ~ 122 GB
 • Horizon Forbidden West ~ 99 GB
 • Hogwarts Legacy ~ 80 GB
Jak widać w niektórych przypadkach na standardowym dysku PS5 można zainstalować zaledwie trzy duże tytuły. Na szczęście Sony przewidziało tę sytuację, umożliwiając dodanie zewnętrznego dysku SSD NVMe do konsoli, co jest rozwiązaniem tego problemu.

Jakie dyski SSD NVMe można zamontować w PS5

PlayStation 5 oferuje możliwość rozszerzenia swojej pamięci wewnętrznej poprzez dodanie zewnętrznego dysku SSD NVMe. Aby wybrać odpowiedni dysk, musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech:
 • Kompatybilność z PS5: Dysk SSD NVMe musi być zgodny z wymogami PS5. Sony zaleca, aby dyski miały prędkość odczytu co najmniej 5,500 MB/s, co zapewnia płynne działanie gier i aplikacji.
 • Interfejs: Dysk SSD M.2 NVMe (Key M) z obsługą PCI-Express Gen4x4
 • Obsługiwane rozmiary złącza: 2230, 2242, 2260, 2280, 22110
 • Rozmiar: Wymiary dysku SSD NVMe również są ważne. PS5 obsługuje dyski o szerokości do 25 mm i długości 110 mm. Ponadto, grubość dysku wraz z radiatorem nie powinna przekraczać 11,25 mm.
 • Pojemność: Dyski SSD NVMe dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od 250 GB do 4 TB. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika i budżetu.
 • Chłodzenie: Zaleca się, aby dyski SSD NVMe miały zintegrowany radiator lub były wyposażone w dodatkowy radiator, aby zapewnić odpowiednie chłodzenie podczas intensywnego użytkowania.

Konsola Sony PlayStation 5 jest zgodna z większością dysków NVMe PCIe dostępnych obecnie na rynku. Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze dysku, są jego wymiary, zwłaszcza w przypadku dysków z zewnętrznym radiatorem.

Polecane dyski SSD do PS5

Samsung 980 PRO to wysokowydajny dysk SSD NVMe, idealny dla PlayStation 5, oferujący imponujące prędkości odczytu do 7000 MB/s, co znacznie przyspiesza ładowanie gier. Jest kompatybilny z PS5 dzięki swoim kompaktowym wymiarom i opcjonalnemu radiatorowi, który zapewnia efektywne chłodzenie. Ten dysk łączy w sobie wyjątkową wydajność i niezawodność, stanowiąc doskonały wybór dla graczy poszukujących więcej przestrzeni i szybkości. Sprawdź cenę
WD Black SN850X to nowoczesny dysk SSD NVMe zaprojektowany specjalnie dla graczy, oferujący wyjątkową wydajność na PlayStation 5 z prędkościami odczytu dochodzącymi do 7300 MB/s. Ten dysk zapewnia płynność i szybkość działania nawet najbardziej wymagających gier, zwiększając komfort rozgrywki na PS5. Dzięki swojej kompaktowej budowie i kompatybilności z PS5, SN850X jest idealnym wyborem dla użytkowników szukających niezawodnego i szybkiego rozszerzenia pamięci swojej konsoli. Sprawdź cenę
ADATA LEGEND 900 to dysk SSD NVMe, który wyznacza nowe standardy dla użytkowników PlayStation 5 dzięki swojej imponującej prędkości i dużym pojemnościom, umożliwiając bezproblemowe przechowywanie i szybkie ładowanie gier. Jego wytrzymała konstrukcja i zoptymalizowane działanie dla PS5 sprawiają, że jest to doskonały wybór dla graczy szukających niezawodnego rozszerzenia pamięci. ADATA LEGEND 900 łączy w sobie zaawansowaną technologię i efektywność, oferując użytkownikom PS5 znaczące ulepszenie w zakresie przechowywania i dostępu do danych. Sprawdź cenę
dysk ssd do ps5 GOODRAM IRDM PRO to dysk SSD NVMe, który ze swoją solidną wydajnością i niezawodnością stanowi świetny wybór dla użytkowników konsol, poszukujących szybkiego i efektywnego rozszerzenia pamięci. Zaprojektowany z myślą o szybkim transferze danych, ten dysk zapewnia błyskawiczne ładowanie gier i aplikacji, co jest kluczowe dla płynnej rozgrywki. Jego kompaktowa budowa i łatwość instalacji sprawiają, że jest to doskonała opcja dla graczy, którzy chcą zwiększyć pojemność swojej konsoli bez kompromisów w zakresie wydajności, Sprawdź cenę
dysk ssd do ps5 Kingston FURY Renegade to dysk SSD NVMe, który został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb graczy na PlayStation 5, oferując imponujące prędkości odczytu i zapisu dla maksymalnej wydajności gier. Z jego pomocą użytkownicy PS5 mogą cieszyć się szybszym ładowaniem gier i płynniejszą rozgrywką dzięki jego wysokiej szybkości transferu danych. Ten dysk, ze swoją niezawodną konstrukcją i prostą instalacją, stanowi doskonały wybór dla graczy pragnących rozszerzyć pamięć swojej konsoli bez utraty wydajności. Sprawdź cenę
dysk ssd do ps5 Patriot P400 to dysk SSD NVMe, który oferuje użytkownikom PlayStation 5 niezbędną wydajność i szybkość, ulepszając doznania gamingowe dzięki szybkim prędkościom odczytu i zapisu. Idealnie nadaje się do rozszerzenia pamięci konsoli PS5, zapewniając wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie gier i aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu płynności działania. Jego łatwa instalacja i niezawodność sprawiają, że Patriot P400 jest atrakcyjnym wyborem dla graczy, którzy chcą zwiększyć pojemność swojej konsoli bez kompromisów Sprawdź cenę

Nie zapomnij o chłodzeniu

Kiedy decydujesz się na dodanie dysku SSD NVMe do swojej konsoli PlayStation 5, jednym z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie chłodzenie. Dyski SSD NVMe mogą generować znaczne ilości ciepła, szczególnie podczas intensywnego użytkowania, jakim jest granie na konsoli. Odpowiednie chłodzenie jest kluczowe, aby zapewnić nie tylko optymalną wydajność dysku, ale również jego trwałość i stabilność.

Bez efektywnego odprowadzania ciepła, dyski SSD mogą doświadczać termicznego throttlingu, czyli obniżenia prędkości w celu kontrolowania temperatury, co może negatywnie wpływać na szybkość ładowania i ogólną wydajność gier. Ponadto, nadmierne ciepło może skrócić żywotność dysku, co ostatecznie może prowadzić do utraty danych i konieczności wymiany urządzenia.

W przypadku PlayStation 5, warto zainwestować w dysk SSD NVMe z wbudowanym radiatorem lub dokupić odpowiedni radiator, jeśli dysk go nie posiada. To niewielki dodatek, który może znacząco poprawić wydajność i niezawodność dysku, zapewniając, że konsola będzie działała płynnie, nawet podczas długich sesji gamingowych. Zapewnienie odpowiedniego chłodzenia dla dysku SSD NVMe w PS5 to inwestycja w lepsze doświadczenia z grami i dłuższą żywotność sprzętu.

dysk ssd do ps5 Radiator be quiet! M.2 MC1 jest idealnym rozwiązaniem do chłodzenia dysków SSD NVMe w konsoli PlayStation 5, zapewniając efektywne odprowadzanie ciepła i utrzymanie optymalnej wydajności. Jego kompaktowy design sprawia, że pasuje do większości dysków M.2 2280, a instalacja jest szybka i łatwa, co czyni go doskonałym dodatkiem do każdej konsoli PS5. Dzięki temu radiatorowi, użytkownicy PS5 mogą cieszyć się szybszymi i bardziej stabilnymi grami, bez obaw o przegrzewanie się dysku SSD podczas intensywnego użytkowania. Sprawdź cenę

Jak dołożyć dysk SSD NVMe do konsoli PS5

Dołożenie dysku SSD NVMe do konsoli PlayStation 5 jest procesem, który możesz wykonać samodzielnie. Oto krok po kroku, jak to zrobić:
 • Wyłącz konsolę PS5: Upewnij się, że konsola jest całkowicie wyłączona i odłączona od źródła zasilania.
 • Zdejmij pokrywę boczną: Położ konsolę na płaskiej powierzchni, aby logo PlayStation było skierowane w dół. Delikatnie chwyć za rogi pokrywy i przesuń ją w kierunku przeciwnym do konsoli, a następnie podnieś, aby ją zdjąć.
 • Zlokalizuj slot na dysk SSD NVMe: Po zdjęciu pokrywy, powinieneś zobaczyć metalową klapkę zabezpieczoną jedną śrubą. Jest to miejsce, gdzie będziesz instalować dysk SSD.
 • Odkręć i otwórz klapkę: Używając śrubokręta krzyżakowego, odkręć śrubę i delikatnie otwórz klapkę.
 • Instalacja dysku SSD NVMe: Włóż dysk SSD NVMe pod kątem około 30 stopni do slotu. Upewnij się, że jest on właściwie włożony. Następnie delikatnie przyciśnij dysk w dół i przykręć go do obudowy przy użyciu małej śruby mocującej, która znajduje się w konsoli.
 • Zamontuj radiator: Jeśli Twój dysk SSD NVMe nie ma wbudowanego radiatora, możesz potrzebować zainstalować zewnętrzny radiator, aby zapewnić odpowiednie chłodzenie.
 • Zamknij klapkę i pokrywę: Po zamontowaniu dysku i ewentualnego radiatora, zamknij metalową klapkę i przykręć ją na miejsce. Następnie z powrotem nałóż boczną pokrywę konsoli.
 • Włącz konsolę i sformatuj dysk: Po ponownym podłączeniu i włączeniu konsoli, PS5 powinna wykryć nowy dysk i poprosić Cię o jego sformatowanie. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby przygotować dysk do użytku.
 • Przeniesienie Danych (Opcjonalnie): Po sformatowaniu możesz przenieść swoje gry i aplikacje na nowy dysk, aby zwolnić miejsce na głównym dysku konsoli.

Jeśli nie czujesz się pewnie, aby samodzielnie wymieniać dysk SSD NVMe w swojej konsoli PS5, nasz serwis konsol jest do Twojej dyspozycji. Posiadamy wykwalifikowanych techników, którzy mogą profesjonalnie przeprowadzić cały proces instalacji. Skorzystanie z naszej pomocy gwarantuje, że wymiana zostanie wykonana prawidłowo i bez ryzyka uszkodzenia konsoli lub dysku. Kontaktując się z nami, możesz umówić się na serwis i cieszyć się szybką oraz bezpieczną modernizacją Twojej PlayStation 5. Zapewniamy, że nasz zespół zadba o wszystko, pozwalając Ci cieszyć się większą przestrzenią na gry bez żadnych zmartwień.

Podsumowanie

Podsumowując, rozszerzenie pamięci PS5 za pomocą dysku SSD NVMe to doskonały sposób na zwiększenie wydajności i pojemności konsoli. Wybierając odpowiedni dysk i postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz łatwo i bezpiecznie przeprowadzić instalację. Nie zapomnij, że nasz serwis konsol PS5 jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej PlayStation 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Wycena naprawy