Naprawa DualShock 4 – uszkodzony analog

Pad DualShock 4, towarzysz wiernych graczy PlayStation, jest symbolem wielu emocji towarzyszących godzinom spędzonym przed konsolą. Niestety, jak każde urządzenie, również ten kontroler może ulec zużyciu, a jednym z problemów, z jakimi można się zmierzyć, jest niedokładność lub “drifty” analogu. W tym artykule dowiecie się, dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną wymianę analogu w padzie DualShock 4 i jakie są korzyści związane z wyborem doświadczonego serwisu.

Wymiana analoga w padzie PS4 DualShock 4

Analog w padzie DualShock 4 to element narażony na duże obciążenia podczas intensywnego grania. Problem z jego działaniem może prowadzić do frustracji i ograniczenia komfortu rozgrywki. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wymiana analoga to skomplikowany proces, który wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Wybór profesjonalnego serwisu padów PS4 jak nasz gwarantuje, że Twój kontroler będzie w rękach ekspertów, którzy dokładnie wiedzą, jak sobie poradzić z każdym problemem.

Profesjonalna wymiana analogu krok po kroku

Proces wymiany analoga w naszym serwisie jest starannie przemyślany i wykonywany przez wykwalifikowany personel. Wszystko rozpoczyna się od diagnostyki, podczas której nasi technicy oceniają stan Twojego kontrolera oraz konkretny problem związany z analogiem. Następnie kontroler zostaje demontowany w sposób nieinwazyjny, aby uniknąć uszkodzenia innych komponentów.

Demontaż pada PS4

Naprawę pada Dualshock4 rozpoczynamy od demontażu tylnego panelu pada. Następnie odpinamy baterię i odkręcamy mocowanie baterii.

Demontaż płyty głównej

Odlutowujemy silniczki wibracji oraz odpinamy taśmę od płytki dotykowej a następnie delikatnie wyciągamy płytę główna pada z obudowy.

Wymiana analoga Pad PS4

Teraz możemy przystąpić do wymiany analoga w padzie Dualshock4. Dokładnie zabezpieczamy miejsca dookoła analoga za pomocą taśmy aluminiowej, aby zapobiec ewentualnemu zdmuchnięciu drobnych elementów znajdujących się w pobliżu lub ich przegrzaniu. Nakładamy topnik oraz dodajemy cyny ołowiowej, która ułatwi wylutowanie uszkodzonego analoga. Do wykonania usługi wymiany analoga używamy stacji na gorące powietrze. Po usunięciu uszkodzonego elementu dokładnie oczyszczamy otwory montażowe z pozostałości cyny za pomocą lutownicy i plecionki. Następnie montujemy nowy analog, lutujemy go do płyty głównej (w naszym serwisie używamy tylko wysokiej jakości oryginalnych analogów ALPS). Oczyszczamy wnętrze pada z kurzu i pyłu używając szczoteczki ESD. Płytę pada dokładnie myjemy alkoholem izopropylowym z pozostałości topnika. Skręcamy pada i testujemy nowy analog.

Podsumowanie: Profesjonalna wymiana analoga DualShock 4

Wymiana analoga DualShock 4 to inwestycja w lepszą jakość grania. Korzystając z profesjonalnego serwisu, możemy cieszyć się komfortem, precyzją i satysfakcją z rozgrywki. Postaw na doświadczenie ekspertów i oddaj swój kontroler w ręce tych, którzy doskonale znają się na naprawach tego typu.


Podobne realizacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Wycena naprawy