Naprawa pada PS5 – wymiana sprężynki triggerów

Pad do konsoli PlayStation 5 jest bez wątpienia jednym z najważniejszych narzędzi każdego gracza. To dzięki niemu wchodzimy w interakcję z wirtualnym światem i kontrolujemy naszych bohaterów. Niestety, nawet najwyższej jakości kontrolery mogą ulec awarii, szczególnie przyciski L2 i R2, czyli trigger’y, które są intensywnie używane podczas grania. Zamiast jednak od razu szukać nowego pada PS5, warto rozważyć naprawę. Wymiana sprężynki w spuście pada PS5 nie jest skomplikowana, ale wymaga cierpliwości i precyzji. Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności, zawsze możesz oddać kontroler do profesjonalnego serwisu padów.

Demontaż pada PS5

Naprawę pada PS5 rozpoczynamy od demontażu przedniej zaślepki. Następnie odpinamy przyciski L1 i R1. Odkręcamy wszystkie śruby i otwieramy delikatnie pada.

Naprawa pada PS5 – wymiana sprężynki triggerów L2, R2

Kolejnym krokiem jest wyjęcie uszkodzonej sprężynki triggera, wymiana jej na nową i ponowny montaż kontrolera. Na koniec testujemy poprawność działania pada DulaSense.

Wymiana sprężynki triggerów w padzie DualSense – podumowanie

Choć samodzielna naprawa pada PS5 może wydawać się atrakcyjną opcją, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu padów. Wysoka jakość usług, oryginalne części, gwarancja na naprawę oraz szybkość działania są niezaprzeczalnymi zaletami, które zapewnią nam sprawnie działający kontroler i długie godziny satysfakcjonującej rozgrywki na naszej konsoli PlayStation 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.