Wymiana gniazda micro USB PAD XBOX ONE

Jeżeli jesteś posiadaczem konsoli XBOX ONE i korzystasz z oryginalnego pada, to na pewno spotkałeś się z problemem . Ale czy wiesz, że jest na to rozwiązanie? Rozwiązanie, które nie tylko naprawi Twój pad, ale też zabezpieczy go na przyszłość? Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu padów.

Dlaczego gniazdo micro USB w padzie XBOX ONE może ulec uszkodzeniu?

Problem z gniazdem micro USB w padzie XBOX ONE to dość często spotykana awaria. Zazwyczaj wynika ona z naturalnego zużycia sprzętu, a w szczególności z intensywnego i częstego podłączania i odłączania kabla. Dodatkowo, niewłaściwe przechowywanie sprzętu, na przykład pozostawianie pada z podłączonym kablem, może przyspieszyć ten proces. Dlatego też, wymiana gniazda micro USB to często konieczność dla graczy.

Wymiana gniazda micro USB – DIY kontra profesjonalny serwis

Z pewnością na forach internetowych czy filmikach na YouTube można znaleźć wiele poradników, jak samemu dokonać wymiany gniazda micro USB w padzie. Choć wydaje się to na pierwszy rzut oka oszczędne, to nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Samodzielna naprawa wymaga odpowiednich umiejętności, narzędzi oraz cierpliwości. Łatwo o błąd, który może zakończyć się jeszcze większym uszkodzeniem sprzętu.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu padów?

Pierwszy powód to oczywiście kompetencje i doświadczenie. Profesjonalny serwis padów dysponuje odpowiednimi narzędziami oraz wiedzą, jak prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzić taką naprawę. Co więcej, profesjonalny serwis padów oferuje gwarancję na wykonane usługi. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów po naprawie, masz pewność, że sytuacja zostanie rozwiązana.

Wymiana gniazda micro USB PAD XBOX ONE – opis naprawy

Demontaż pada XBOX ONE

Naprawę pada XBOX ONE rozpoczynamy od demontażu. W tym celu zdejmujemy zaślepkę baterii następnie odpinamy pozostałe zaślepki odkręcamy śruby i demontujemy tylna obudowę.

Demontaż płyty głównej

Następnie demontujemy płytę z analogami. Odlutowujemy przewody od przycisków oraz silniczków wibracji i wyciągamy płytę. Zdejmujemy zaślepkę przycisku „X”, okręcamy śruby i wyciągamy drugą płytę na której znajduje się gniazdo micro USB.

Wymiana gniazda micro USB pada XBOX ONE

Kolejnym krokiem jest wylutowanie uszkodzonego gniazda micro USB. Po usunięciu starego gniazda oczyszczamy pozostałości starej cyny używając plecionki i lutownicy oraz myjemy wszystko dokładnie alkoholem izopropylowym. Ostatnim krokiem jest przylutowanie nowego gniazda micro USB do pytki. Umieszczamy i pozycjonujemy nowe gniazdo, nakładamy topnik i używając cienkiego grota lutujemy po kolei każdy pin. Oczyszczamy wszystko dokładnie z pozostałości topnika, montujemy płytkę w obudowie i skręcamy pada. Przeprowadzamy testy weryfikujące poprawność wykonania naprawy.

Co zyskujesz korzystając z usług profesjonalnego serwisu padów

Korzystając z usług profesjonalnego serwisu padów, zyskujesz przede wszystkim pewność, że Twoje urządzenie jest w dobrych rękach. Wymiana gniazda micro USB nie jest prostym zadaniem, ale dla naszego serwisu to chleb powszedni. Zyskujesz także oszczędność czasu. Zamiast szukać poradników, kupować narzędzia, uczyć się na własnych błędach, możesz po prostu oddać swój pad do serwisu i cieszyć się z gry w krótkim czasie. Podsumowując, wymiana gniazda micro USB w padzie XBOX ONE nie jest łatwym zadaniem do wykonania samodzielnie. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu padów. To gwarancja jakości, bezpieczeństwa i oszczędności czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.