Wymiana taśmy przycisków pada PS5 DualSense

DualSense to kontroler, który wprowadził szereg innowacji, w tym zaawansowany system wibracji i adaptacyjne spusty. Niestety, nawet najwyższej jakości urządzenia mogą ulec awarii. Najczęstszym problemem są uszkodzone taśmy przycisków, które odpowiadają za działanie poszczególnych klawiszy. Jeśli zauważasz, że przyciski przestają reagować tak, jak powinny, być może czas na ich wymianę.

Demontaż obudowy pada

Naprawę Dualsense rozpoczynamy od demontażu przedniej zaślepki. Następnie odpinamy przyciski L1 i R1. Odkręcamy wszystkie śruby i otwieramy delikatnie pada.

Naprawa Dualsense – demontaż płyty głównej

Następnie odpinamy baterię oraz wszystkie taśmy. Odkręcamy śruby mocujące płytę główną, wyjmujemy mocowanie baterii. Odlutowywujemy przewody silniczków wibracji i wyjmujemy płytę główną pada DualSense.

Naprawa Dualsense – wymiana taśmy przycisków

Kolejnym krokiem jest wyjęcie wewnętrznego korpusu pada PS5 na którym znajduje się taśma przycisków. Pozostaje już tylko zdjęcie uszkodzonej taśmy transmisyjnej, założenie nowej i ponowny montaż kontrolera. Na koniec testujemy poprawność działania pada DulaSense.

Wymiana taśmy przycisków DualSense – Podsumowanie

Wymiana taśmy przycisków pada PS5 DualSense to zadanie, które można podjąć samodzielnie, jednak wiąże się to z ryzykiem i możliwością utraty gwarancji. Dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnego serwisu padów. Taki wybór zapewnia nam profesjonalne podejście do naprawy, gwarancję jakości usługi oraz skrócenie czasu, jaki musimy czekać na nasz sprzęt. Dajmy naszemu padowi szansę na pełną i profesjonalną regenerację, abyśmy mogli cieszyć się komfortową i bezawaryjną rozgrywką przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.